Liate podlahy v komerčných objektoch

Výhody použitia liatych epoxidových podláh

Výhody použitia liatych epoxidových podláh v zdravotníckych zariadeniach. Ak potrebujete vyriešiť otázku, aké podlahy sa hodia do ambulancie či do iných zdravotníckych zariadení, správna odpoveď sú liate podlahy. Práve v týchto priestoroch totiž musia spĺňať prísne hygienické štandardy, ktoré sú nevyhnutné pre zdravotníctvo. Keďže sa jedná o bezšpárové typy, tak sa zamedzí šíreniu mikroorganizmov a baktérií. Ak sa bavíme o operačný sálach, zvoľte antistatické a elektrostaticky vodivé podlahy. Veľkou výhodou je ich ľahké udržiavanie a čistenie. Takto dosiahnete vysokú úsporu nákladov, ktoré sú spájané s údržbou iných druhov dlažieb.

Informácie o starostlivosti o liatu podlahu či jej čistenie máte k dispozícii v odovzdávacom protokole. Dôležité však je, že ich môžete čistiť bežnými saponátovými prostriedkami bez zbytočného využitia ekologicky a zdravotne nebezpečných látok. Aby sa pacienti cítili pohodlne a príjemne, ponúkame vám široký výber z množstva dizajnov a farieb.

Podlahy v obchodných prevádzkach

Moderné trendy priam volajú po využití liatej podlahy do skladu či obchodu. V obchodných prevádzkach vynikajú svojou vzdušnosťou, minimalistickým vzhľadom či príjemným povrchom. Ich zmesi dokážete rôznorodo tónovať do vami zvolených farebných tónov, čím dosiahnete zladenie s interiérom prevádzky. Výhodou je fakt, že sa epoxidové podlahy hodia aj do novostavby či pri rekonštrukciách, keďže sa dokážu aplikovať priamo na betón a ich výška je len okolo troch milimetrov. Štruktúra je podobná gume, keďže nedisponujú škárami. Práve tie prinášajú problémy spojené s nahromadením špiny či dokonca baktérií.

Každý majiteľ gastronomickej prevádzky či obchodu dobre vie, ako je časovo a finančne náročné, no veľmi potrebné, udržiavať jej čistotu. Tu môžete na tieto problémy zabudnúť, stačí použiť obyčajné saponátové prípravky a mop. Ak potrebujete zmeniť štýl prevádzky, jednoducho ju nanovo zrealizujeme v ľubovoľnej farbe.

Autoservis, dielňa

V prípade priestorov, kde sa nachádza množstvo áut, prípadne slúžia na priemyselné účely, nie je výber podlahy jednoduchý. Tá musí totiž spĺňať špecifické požiadavky, medzi ktoré patrí najmä vysoká odolnosť. Ak sa jedná o podlahy do autoservisu, bavíme sa o odolnosti nie len voči rôznym chemikáliám, ale aj samotnej váhe vozidiel. Dielňa by mala disponovať skôr vlastnosťami ako jednoduché čistenie alebo odolnosť voči prachu.

 

Tu nám pomôžu liate podlahy na  cementové či betónové povrchy. Navyše sú liate podlahy na priemyselné použitie oveľa lacnejšie ako tie, ktoré sa aplikujú v domácnostiach. Cena sa odvíja od výmery, podkladu, objektu či samotnej lokality. Preto vám cenovú ponuku spracujeme individuálne.